Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adhurim Demiri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  19
BIOGRAFIA: Adhurim Demiri është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Prill 1990, Anita Bitri merr pjesë në Kur Vjen Pranvera 1990 me këngën "Lulet E Majit", në bashkëpunim me Dashnor Diko & Adhurim Demiri. Në Dhjetor 1991, Mimoza Selimi, Adhurim Demiri & Dashnor Diko marrin pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Na Kujtoni". Në Janar 2003, Adhurim Demiri merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2003 me këngën "Jam Vetvetja". Në Maj 2004, Adhurim Demiri merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "Broadway". Në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Adhurim Demiri, Adhurim Demiraj

Komente 0