Më mbaj mend (për 1 muaj)

Me Do Apo S'me Do...

Nga dritarja shoh udhen qe humb,
fletet e luledeles kepus nje e nga nje,
nga ti pres pareshtur nje kumt,
ne pritje plot zjarr dhe pa ze...

Natyrisht, pres nje pergjigje
nje PO...
me thuaj:
-Me do apo s'me do?!...
Atje poshte kendojne valet e lumit
dhe era neper fushe vallezon..

Tek ti,fluturojne endrrat e gjumit,
neper peme grinden fletet e njoma...
Duket, flasin per dashurine tone.
Tani s'ka me Hamlet dhe Elsinor...

- poezi nga Adivie Hoxha


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet