Më mbaj mend (për 1 muaj)

Njihe Veten...

Kur shpirti ish pushtuar
nga vetmia e trishtimi,
tek "TEMPULLI-FALTORE",
u gjet ngushellimi...

Te peshtysh ne faltore
a e di cdo te thote?
-Eshte mallkimi me i madh
ne kete bote...

Por ajo fal,
prandaj quhet FALTORE,
te mirin dhe te ligun
kur i bien prore...

Te njohesh vetveten
GUXIM duhet te kesh,
ndryshe, i destinuar
te perseritesh, do te jesh...

- poezi nga Adivie Hoxha


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet