Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kerkoje Faljen

Perse me sjelljen tende te panjerzishme,
m'i provokon nervat cdo dite,
e kur reagoj me shpirt-drejtsie,
me sulmon,
si fajtor i pandreqshem,duke bertit?!...

A harron se bota rrotullohet
e vrima e miut per ty, porte do ish?!
Mund te ndodhe qe tek une nje dite te ndalet,
por une vec Zotin di bej veqil.

Kur doren s'ke burrni te ma zgjasesh,
perse dhe me sy shtrember shikon?!
FALJEN,qe mike gjithmone kam patur,
kerkoje, se s'eshte ulje, ajo te fisnikeron...

- poezi nga Adivie Hoxha


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet