A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adrian Gaxha

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  229
  • Origin:
  • Shkup 
  • Age:
  • 35
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Adrian Gaxha is a very famous singer and songwriter of Pop music. Adriani vjen nga nje familje prej 4 anetaresh, babai i tij Z.Emin, mamaja Zonja Suzana dhe vellai Dritoni-Adriani eshte femija i vogel. Adriani nis per here te pare te kendoje ne moshen 5 vjecare ku rregjistrohet ne shkolle te muzikes. Gjithashtu po 5 vjecar merr pjese ne nje festival per femije te quajtur Bilbilat e Pranveres. Adriani vazhdon te frekuentoje festivalet per femije deri ne moshen 16 vjecare. Adriani fitoi zemrat e publikut shqiptar...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Eurovision

(Contestant)

Luana Vjollca

(His ex-girlfriend)

Instagram

Account

Facebook

Profile

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts

Hitet (2011)

Brenduar (2010)

300 Godini (2008)

Thuaj Mamit (2004)

Luj, Luj, Luj (2003)


» Add A Song »

Lujmi Krejt
Ngjyra E Kuqe
Lady Malena
Ka Je 2x
Kalle
Oj Ti Qik
Welcome To Prishtina
Kjo Zemër
Let Me Love You
My Girl

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Translations (24)


Related Artists:

Shpat Kasapi

Kastro Zizo

Korab Shaqiri

Ermal Meta

Flori Mumajesi

Bes Kallaku

Elgit Doda

Seldi Qalliu

Ermal Mamaqi

Alban Skënderaj


Tags: Adrian Gaxha, Ardian Gaxha, Adrian Gagja, Adrijan Gadza

Adrian Gaxha in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019