Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Adrian Gaxha - Letra  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Muzika & Orkestrimi:

Robert Bilbilov

Teksti:

Avni Qahili

Këngë e albumit:

"Luj, Luj, Luj"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00Ne dhomen time-befasi
Nje kujtim t'vogel gjeta nga ty
Per nje moment desh rashe
dhe mendova se ty t' pashe

te kerkova neper dhome
Per ty mendova ate nate shume vone
Mora letren tende
E lexova me shume endje

C'mu desht kjo leter-perendi
Qe e lexova me lot ne sy
E qe me beri t'mendoj ne ty

Me pluhur kjo leter ishte mbulu
Dikur nga zemra e kishe shkru
E tani po behesh se m'ke harru

Kot u mundova te te harroje
Letra ne ty me perkujtoj
Nje cast deshta ta gris
Shtangur mbeta pa levize

Dhe prapte kerkova neper dhome
Per ty mendova ate nate shume vone
Mora letren tende
E lexova me shume endje


Më Shumë Këngë Nga Adrian Gaxha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet