Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video
Top 200

Adrian Gaxha - Shkupi, Tirana, Prishtina  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  22

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Brenduar"


Shekujtë vinin ngarkuar me luftra,
armiqët dyndeshin me furi drejt maleve,
por malet s'jepeshin.

Ku do që shkoj nëpër botë,
unë kthehëm përsëri,
në vendin tim,
që e mban emrin Dardani.

Aty kam varrët,
nënën, babën edhe gjyshin plak,
me histori të shkruar,
me shumë luftëra e shumë gjak.

Shkupi, Tirana, Prishtina na thërrët,
guri i rëndë peshon vetëm në vendin e vetë,
Shkupi, Tirana, Prishtina na thërrët,
guri i rëndë peshon vetëm në vendin e vetë.

Sa herë që kanë tentuar,
ta sulmojnë e ta shkatrojnë,
por djemtë e Shqipës,
si luana ditën që ta mbrojnë.

Unë jam Shqipëtar,
dhe e jap jetën për atdhe,
kur do që duhet Shqipëri,
ja ku më ke.

Shkupi, Tirana, Prishtina na thërrët,
guri i rëndë peshon vetëm në vendin e vetë,
Shkupi, Tirana, Prishtina na thërrët,
guri i rëndë peshon vetëm në vendin e vetë.

Ku do që shkoj nëpër botë,
unë kthehëm përsëri,
në vendin tim,
që e mban emrin Dardani.

Aty kam varrët,
nënën, babën edhe gjyshin plak,
me histori të shkruar,
me shumë luftëra e shumë gjak.

Shkupi, Tirana, Prishtina na thërrët,
guri i rëndë peshon vetëm në vendin e vetë,
Shkupi, Tirana, Prishtina na thërrët,
guri i rëndë peshon vetëm në vendin e vetë.

Shkupi, Tirana, Prishtina na thërrët,
guri i rëndë peshon vetëm në vendin e vetë,
Shkupi, Tirana, Prishtina na thërrët,
guri i rëndë peshon vetëm në vendin e vetë.


Ky tekst u dërgua nga  NickeY   Mymmo
Më Shumë Këngë Nga Adrian Gaxha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet