A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Adrian Gaxha & Vrcak - Nedopirliva


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2008

2008-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"300 Godini"


Ти си недопирлива, неповредлива
Ненадминлива непобедлива.
Преживеа ти низ сите мои афери
Ми ги стопи сите мои бариери
Ме научи да сакам
Ко што не сум знаел сам,
А ти ко мене си станала знам
Јас немам
Бисери, блескави ствари
Куфери полни со пари
Незнам ни да те излажам.
Нa нo за тебе знам
Jас до небото да полетам
За тебе знам
Cите ѕвезди да ги украдам
За тебе знам
Oд нив срце да ти направам
За тебе знам
И да заплачам.
A за тебе не сум бил јас
Ти ме знаеш како храбро срце
Што на љубов не се предава
И ко да е се против нас
А јас во душава сум ранет херој
Кој за твоја љубов умира.
Со допир мали пламени
Пали кога ќе ме погали
А мислам дека малку фали тоа да ме полуди
За мене немој не плачи
Во срце си ми само ти
Да крив сум бејбе прости ми
Што не сум каква што си ти
Tи cи недопирлива........
Со која сакам ја да бидам
Mожам јас да бирам
Но само покрај тебе бејбе
Mожам да се смирам
Знаеш тешко ми е
Ho се трудам да се контролирам
Ми доаѓа пред сите тука да те киднапирам.
А за тебе армија шета
Ѕвездена прашина лета
На сите волци си мета тоа ми смета
Но за тебе знам
И од кожа јас да излезам
За тебе знам
Cо сите војни јас да започнам
За тебе знам
И низ огин јас да поминам
За тебе знам
И да заплачам
А за тебе сум бил јас...

---------------

Ti si nedopirliva,nepovredliva,
Nenadminliva nepobedliva.
Prezivea ti niz site moi aferi
Mi gi stopi site moi barieri
Me nauci da sakam
Ko sto ne sum znael sam,
A ti ko mene si stanala znam
Jas nemam
Biseri, bleskavi stvari
Kuferi polni so pari
Neznam ni da te izlazam .
Ha no za tebe znam
Jas do neboto da poletam
Za tebe znam
Site zvezdi da gi ukradam
Za tebe znam
Od niv srce da ti napravam
Za tebe znam
I da zaplacam.
A za tebe ne sum bil jas
Ti me znaes kako hrabro srce
Sto na ljubov ne se predava
I ko da e se protiv nas
A jas vo dusava sum ranet heroj
Koj za tvoja ljubov umira.
So dopir mali plameni
Pali koga ke me pogali pogali
A mislam deka malku mi fali taa da me poludi
Za mene nemoj ne placi
Vo srce si mi samo ti
Da kriv sum bejbe prosti mi
Sto ne sum kakva sto si ti
Ti si nedopirliva.......
So koja sakam ja da bidam
Mozam ja da biram
No samo pokraj tebe bejbe
Mozam da se smiram
Znaes tesko mi e
No se trudam da se kontroliram
Mi doaga pred site tuka da te kidnapiram.
A za tebe armija seta
Zvezdena prasina leta
Na site volci si meta toa mi smeta
No za tebe znam
I od koza jas da izlezam
Za tebe znam
So site vojni jas da zapocnam
Za tebe znam
I niz ogan jas da pominam
Za tebe znam
I da zaplacam
A za tebe ne sum bil jas.....


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019