Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adrian Hila

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  61
 • Vendlindja:
 • Vlorë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 51 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Adrian Hila është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ai është kompozitor dhe producent shqiptar. Hila është i njohur kryesisht për pjesëmaarrjen në tre të Eurovisione dhe pesë vende të para në Festivalin e Këngës. Në fillim me këngën "Nesër shkoj" kënduar nga Ledina Celo në Eurovizionin e vitit 2005. Dy vjet më vonë konkuroi me këngën "Dëgjo zërin tim" (shqip: Balada e Gurit) në Eurovision Song Contest 2007, kënduar nga Frederik Ndoci. Pjesëmarra e tij e tretë në Eurovision ishte me këngën "Zemren ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥

  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Tags: Adrian Hila, Adrijan Hila, Adi Hila

Komente 2