Më mbaj mend (për 1 muaj)

Do Shkojë Në Kozmos

Do shkojë në kozmos
Në më të largëtin mendim...
Të shohë njëherë ç'botë ka atje tej
Pa le të ish udhëtim pa kthim.

Do nisem me flladin e mbrëmjes
Diellit të art në të perënduar
Ashtu vjedhurazi do iki...
E di që toka do rri zgjuar.

Kur të kem lënë pas hënën
Dhe të jem larguar ca si shumë
Do ti hedhë këpucët e rënda
Sapo të gjej një lumë.

- Poezi nga Adrian Llanaj


- U dërgua nga Futuro3000 -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  12

Komente 0