Adrian Lulgjuraj
Adrian Lulgjuraj

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Adrian Lulgjuraj është një këngëtar i njohur. Adrian Lulgjuraj vjen nga Ulqini, Mali i Zi dhe është një këngëtar i netëve live në Tirane. Në Qershor 2011, Adrian Lulgjuraj merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Te Mori Nje Det", nje kenge e cila shkoi deri ne cerefinale ku u interpretua live ne Rewind. Në Maj 2012, Adrian Lulgjuraj merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Evuloj". Në Dhjetor 2012, Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko fitojnë Festivalin e 51-të në RTSH me këngën "Identitet". Ata ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 1