A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Adrian Lulgjuraj - Te Mori Nje Det


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

05/04/2011

2011-04-05T18:35:03

Participating in

Top Fest 8


Me pelqen vetmia,
kur me mendimet luaj,
endrra thur nga merzia,
sa me pak te vuaj.

Edhe hena hesht sonte,
e zbehte, e perhumbur,
si une lodron edhe ajo,
n'qiellin e pafund.

Ngaterrohen mendime,
ngaterrohen fytyra...
humb mes vegimesh,
zhgarravine dhe piktura...
(Si hije bardhezi,
me shfaqesh perseri...)

Me pelqen vetmia,
kur me mendimet luaj,
endrra thur nga merzia,
sa me pak te vuaj.

Edhe hena hesht sonte,
e zbehte, e perhumbur,
si une lodron edhe ajo,
n'qiellin e erret pafund.

Ngaterrohen mendime,
ngaterrohen fytyra...
humb mes vegimesh,
zhgarravine-piktura...
(Si hije bardhezi,
me shfaqesh perseri...)

Te mori nje det nga mua
te mori nje det
nje det

Ngaterrohen mendime,
ngaterrohen fytyra...
humb mes vegimesh,
zhgarravine-piktura...
(Si hije bardhezi,
me shfaqesh perseri...)

Te mori nje det...


Lyrics submited by Andi KazaniKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019