Ardijan Rusta
Ardijan Rusta

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Pejë
  • Mosha:
  • 62 VjeçBiografia

BIOGRAFIA: Ardijan Rusta është një këngëtar i njohur. Ardijan Rusta ka lindur ne vitin 1962 ne Pejë. Ka kryer shkollen e mesme gjimnazin “Bedri Pejani” ne Peje. Si i ri eshte marre me muzike, i njohur per kenget “Jam ai lyps, jam ai mbret” dhe “Falem”, gjithashtu ai ka disa bashkpunime me kengetaren Deniza Gjini, ku kane qene mjaft te suksesshem....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0