A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Natyra

Nena natyre
e bukur dhe e embel
e mir porsi vera
e keqe porsi era.

Ajo na jep fryme
ajo na jep jete
gjithkund ku kalon
ajo na ngushellon.

Por ne sja dim vleren
ne e prishim
ne e shkaterojm
hedhim mbeturina kudo qe shkojm.

Ah kjo natyr
ne duhet ta ruajm
sduhet ta shkaterojm
se pastaj do e pagojm.

- poezi nga Adriano Ismailaj


- Poezia u dërgua nga Adriani Ismailaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  92


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019