Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Aerosmith

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
BIOGRAFIA: Aerosmith është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock. Aerosmith është një rock-band amerikan, gjithashtu të njohur si "Djemtë e këqinj të Bostonit" dhe si "grupi më i madh Rock'n'Roll i Amerikës". Stili i tyre, i cili është i bazuar tek muzika HardRock-Blues, gjithashtu mund të përfshijë elementë të muzikës Pop dhe Heavy Metal. Ata kane frymëzuar shumë artistë në brezat e mëvonshme të kësaj rryme muzikore. Grupi u formua në Boston në vitin 1970. Kitaristi Joe Perry dhe basisti Tom Hamilton, fillimis...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Linkin Park

Nirvana

Scorpions

Dope (Us)

Kudai

O-Town

Nickelback

Us5

Black Eyed Peas

La Quinta Estacion

Tags: Aerosmith


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet