Aferdita Demaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  470
  • Vendlindja:
  • Drenicë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Aferdita Demaku është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike dhe popullore dasmash. Afërdita Demaku kendon kengen e mirefillte shqipe me shume zemer. Nga tere krijimtaria e saj, ajo lirisht mund te konsiderohet kengetare e muzikes folklorike, e muzikes patriotike, muzikes popullore, dhe muzikes popullore moderne. Lindi ne Abri te Eperme te Drenices. Ne skene eshte paraqitur qe prej viteve te '90,si femije i talentuar dhe eshte shperblyer me vendin e pare, kudo mori pjese neper Festivale kenge te filloristeve, por edhe si antare ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Nëna e

Dona Janovës

Nëna e

Pimi Janovës

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareLarg Vendlindjes (2018)

Po Vjen Nusja (2018)

Kanagjegji Im (2017)

Per Dasmen Tuaj (2017)

Lotë Dashurie (2016)

Kenge Shpirti (2015)

Erdhi Rasti (2014)

Sfida Ime (2013)

Dashnor Pa Dashuri (2012)

Kokan Mbledh Qikat Per Qef (2011)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Kush Të Don Më Shumë Se Motra
Pervjetori I Marteses
Bac Perhajr Dasma
Hajde Te Hjekim Pak Merzi
Si Motër E Vëlla
Shumë Po Gezohna, Erdh Bajrami
Babe E Nane
A Ke Stop A Ke Kufi
Dashnor Pa Dashuri
Qitja Piken


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Yllka Kuqi

Leonora Jakupi

Edona Llalloshi

Arta Bajrami

Ryva Kajtazi

Alberie Hadergjonaj

Adelina Ismaili

Orinda Huta

Parashqevi Simaku

Bleona Qereti


Tags: Aferdita Demaku, Aferdita Dermaku

Krijo Një Kartolinë