Më mbaj mend (për 1 muaj)


Aferdita Demaku - Vijehrra

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vijehrra".
3. Video është e këngës "Vijehrra", por nuk këndohet nga Aferdita Demaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Aferdita Demaku - Vijehrra  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Dita E Dasmës"

Këngë e albumit:

"U Kall Atmosfera"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00Me fjal t`par na thot vjerra,
e kam nusen si pranvera.
Nusen e kam si dukat,
Nuk ka goj as nuk ka llaf.

Pa kalu hala mir dasma
Dardha paska bishtin mrapa
Jeta i ka gjith keto,
Most te raft se ske cka me i bo.

Mir me vjerren, mir me burrin,
fjala mir moj zbut dhe gurin.
Meri punet urt e but,
ngrehe penin mos e kput (2x)

Ska si vjerra ne shtepi
Te ben drek e t’rrit femi
Dhe kur nxhet mos ben za
se keshtu ajo e ka.

Amanet na e kan lan,
vjerren duje sikur nan.
Merre punen qet e qet,
shkon me vjerren 100 vjet

Mir me vjerren, mir me burrin,
fjala mir moj zbut dhe gurin.
Meri punet urt e but,
ngrihe penin mos e kput (2x)

Mir me vjerren, mir me burrin,
fjala mir moj zbut dhe gurin.
Meri punet urt e but,
ngrehe penin mos e kput (2x)


Ky tekst u dërgua nga Mimi_no
Më Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet