A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Aferdita Demaku - Digjem Si Prush


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2010

2010-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Veç Me Zemer"


Eshte kjo hera par
qe zemren ta dhash
ku ke qen ma heret
vet me vete thash

Nga puthjet e tua
po digjem si prush
per vec dores tende
sme ka prek askush

Te kaloj me ty
t'shof edhe nji nat
askush nuk edi
sa kam pritun gjat

Ndoshta te kam prit
me miljona her
se pa ty kam qen
as ne tok as ne qiell

Sonte ri me mua
nese me do vec pak
nje minut larg teje
me duhet nje sahat

Mos me le te pres mee
te lutem jepi fund
deri tash durova oo
nuk duroj ma shum

Nga puthjet e tua
po digjem plot aksh
ti e meriton
zemren qe ta dhash

Koha iken shpejt
kur afer te kam
ne ta dit te dhith
qe e jotja jam

Te kaloj me ty
t'shof edhe nji nat
askush nuk edi
sa kam pritun gjat

Ndoshta te kam prit
me miljona her
se pa ty kam qen
as ne tok as ne qiell

Sonte ri me mua
nese me do vec pak
nje minut larg teje
me duhet nje sahat

Mos me le te pres mee
te lutem jepi fund
deri tash durova oo
nuk duroj ma shum

Sonte ri me mua
nese me do vec pak
nje minut larg teje
me duhet nje sahat
Mos me le te pres mee
te lutem jepi fund
deri tash durova oo
nuk duroj ma shum x2


Lyrics submited by Berlindaist
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019