Më mbaj mend (për 1 muaj)


Aferdita Demaku - Do Te Dua Dhe Ateher
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Te Dua Dhe Ateher".
3. Video është e këngës "Do Te Dua Dhe Ateher", por nuk këndohet nga Aferdita Demaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Aferdita Demaku - Do Te Dua Dhe Ateher  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muzika & Teksti:

Gafur Murati

Këngë e albumit:

"Kenge Shpirti"

Komente

Asnjë Koment

24/07/2015

2015-07-24T11:53:37+00:00Më vjen keq që ashtu ndodhi
Dhe kurrë më s'u takuam
Papritur loti rrodhi
Gëzimet u harruan

Ty të pengoi veç një fjalë
që të tjerët ta kanë thënë
Mos beso në shpifje, djalë
të ndarë duan të na lënë

REF.:
Do të dua dhe atëherë
Kur të të shoh me ndonjë tjetër
Me shpresë do rroj gjithmonë
që t'i kthehesh dashnisë së vjetër

Unë jetoj me një kujtim
Që përjetë do ta ruaj
Nuk ka fjalë, nuk ka veprim
Për ty dashninë të ma shuajë

Ty të pengoi...

REF.:
Do të dua dhe atëherë
Kur të të shoh me ndonjë tjetër
Me shpresë do rroj gjithmonë
që t'i kthehesh dashnisë së vjetër

Muzika: Gafur Murati
Teksti: Gafur Murati

Më Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë