Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aferdita Demaku - Mehmet Shpendi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  10

Këngë e albumit:

"Kenge Te Vjetra Folklorike"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mehmet Shpendi" kënduar nga Aferdita Demaku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Aferdita Demaku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Motrat Mustafa. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

O Bjeshkët e shalës
jan lidhë o një zeri
o mehmet shpendi
e rrokë mamzerin

Ooo Mehmet shpendi
e rrok mamzerin
o eni trima
për vatanë të vdesim

O hyn o në voter
pisket o si zana
o mbushen bjeshkët
me djem o azgana

O mbushen bjeshka
me djem o azgana
o veç o për pushkë
i ka ba nana

O mehmet shpendi
o me djelmnie
o i ka zanë pritat o
varge e vi e

O i ka zanë pritat o
varg e vi e
o dridhet pasha bre
me krajli e

O për mbi topat
e dergut pashës
o trimi shqipes o
fort piskatën

O trimi shqipes o
fort piskatë o
mbushni hutat djem
barotë that e

O malet tona me
Shkambë e gurë
o luftojnë trimat
o për flamurë

O luftojnë trimat
o për flamur
o trojet tona jo
si lëshojmë kurrëMë Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet