Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video

Top 200

Aferdita Demaku - Dashnor Pa Dashuri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  118

Komente nga Fansat

3 🔥🔥

22/06/2012

2012-06-22T00:30:19

Këngë e albumit:

"Dashnor Pa Dashuri"
S'kam mendu më u nda,
po me ty dashni nuk ka,
dy plag që i pata fat,
e zgjodha ndarjen që vret më pak.

Kaloj koha kur diçka për ty kam ndje,
dhe lotët që i kam derdh,
s'do t'i fali asnjëherë.

Kush je ti tash e di,
je dashnor pa dashuri,
kush je ti e kam kuptu,
veq ke dashtë më lujtë me mu.

Ti mos mendo se je i zoti,
që më ke bëhë me m'piku loti,
unë si bëhëm rob kerkujt,
që bënë lojë me zemër të huj.

Më ke premtu shtigjeve të jetës,
çdo herë t'me kesh mua pranë vetës,
e në këto shtigje more djal,
unë kam ec e ti je ndal.

Te dhash çka s'meriton,
e tash kjo po me kushton,
vonë e pash se s'je burrë,
më mirë vonë se gjithë më vujtë.

Kaloj koha kur diçka për ty kam ndje,
dhe lotët që i kam derdh,
s'do t'i fali asnjëherë.

Kush je ti tash e di,
je dashnor pa dashuri,
kush je ti e kam kuptu,
veq ke dashtë më lujtë me mu.

Ti mos mendo se je i zoti,
që më ke bëhë me m'piku loti,
unë si bëhëm rob kerkujt,
që bënë lojë me zemër të huj.

Më ke premtu shtigjeve të jetës,
çdo herë t'me kesh mua pranë vetës,
e në këto shtigje more djal,
unë kam ec e ti je ndal.

Unë si bëhëm rob kerkujt,
që bënë lojë me zemër të huj,
e në këto shtigje more djal,
unë kam ec e ti je ndal.

Ti mos mendo se je i zoti,
që më ke bëhë me m'piku loti,
unë si bëhëm rob kerkujt,
që bënë lojë me zemër të huj.

Më ke premtu shtigjeve të jetës,
çdo herë t'me kesh mua pranë vetës.


Ky tekst u dërgua nga Betta
Më Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet