A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Aferdita Demaku - Mollë E Ëmbël


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2013

2013-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Sfida Ime"


2x molle e embel molla jem molla kuqe molla n rrem molla shishme po te therras ti ma ke shpirtin ne dor

i kujtoj qastet e para kur ne dy e filluam
me ze t embel ti me pyte molle e bukur si te quaj
me gjith zerin emrin ta thash me shum emocione
e ti fare sme degjove molla e embel me fajtsove

REF. molla embel oj molla jem molla kuqe molla n rrem
sa her moll qe po me thrret po ma knaq shpirtin tem
moll e shishme moll e fresket moll e kuqe si.
gjdoher kshtu do te jem qe ta knaqi shpirtin tend

ti je shpirti i trupit tim ti je drita syve t mi
nga dashnija qe ke per mu edhe emrin ma ke ndrru
asniher n jeten time nuk jam ndi ma mir
se ati kur moolla embel emrin ma ke thirr

REF.molla embel oj molla jem molla kuqe molla n rrem
sa her moll qe po me thrret po ma knaq shpirtin tem
moll e shishme moll e fresket moll e kuqe si.
gjdoher kshtu do te jem qe ta knaqi shpirtin tend

--

REF.molla embel oj molla jem molla kuqe molla n rrem
sa her moll qe po me thrret po ma knaq shpirtin tem
moll e shishme moll e fresket moll e kuqe si.
gjdoher kshtu do te jem qe ta knaqi shpirtin tend


Lyrics submited by Beb
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019