A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Aferdita Demaku - Oj Lulie Pellumb I Bardhe


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

08/02/2013

2013-02-08T01:06:09


It's a long time that we try finding the lyrics to "Oj Lulie Pellumb I Bardhe" sung by Aferdita Demaku.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Aferdita Demaku attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Vajzat Nga Kosova. We wish that's the lyrics you are looking for:

Oj lulie oj lulie pellumb i bardh
a t'tha nana udhambare
udhe e mbar e vaj vaj
a t'tha nana udhambare
udhe e mbar e vaj vaj
udhambar udhambar
nana m'ka tha lot per faqe mi ka lan
udhambar e vaj vaj lot per faqe mi ka lan
udhambar e vaj vaj

oj lulie pellumb i verdh
deri ku motra t'ka percjell e vaj vaj
deri ku motra t'ka percjell e vaj vaj
m'ka percjell m'ka percjell e m'ka desht shume
lot perfaqe mi ka lan udhambar e vaj vaj
lot perfaqe mi ka lan udhambar e vaj vajmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019