A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Aferdita Demaku - Vallzonë Nusja E Dhëndrri


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2016

2016-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Lotë Dashurie"


Prej se kam nis dasmen
vallja kurr sesht nal
dasmor qe i kem thirr
haku na kan dal
miq te ri ne valle
doti thrrasim tash
Dasma esht e jona
gzimin e kam bashk
Vallzojn nusja e dhandrri
Me familje te vete
Qysh po ju shkon vallja
Ashtu ju shkoft jeta

Ref
Hajde him shuplak
Edhe tbahmi rreth
Veq nusen e dhandrrin
do ti ftojm ne mes
Valla po bajn drit
si kur djelli e hana
Bash per njani tjetrin
i paska lind nana

Miq per valle
po ja dikan renin
Na kan jeshu dasmen
Na kan jeshu venin
Valla per djalin tonin
Me u munu per jet
Nusen edhe miq
ma temir skishum gjet
Vallzojn nusja e dhandrri
Me familje te vete
Qysh po ju shkon vallja
Ashtu ju shkoft jeta

Ref
Hajde him shuplak
Edhe tbahmi rreth
Veq nusen e dhandrrin
do ti ftojm ne mes
Valla po bajn drit
si kur djelli e hana
Bash per njani tjetrin
i paska lind nana


Lyrics submited by Sadik Krasniqi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019