Më mbaj mend (për 1 muaj)


Aferdita Demaku - Kreshtat E Kosovës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kreshtat E Kosovës".
3. Video është e këngës "Kreshtat E Kosovës", por nuk këndohet nga Aferdita Demaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Aferdita Demaku - Kreshtat E Kosovës  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Keng Folklorike"

Komente

Asnjë Koment

06/12/2017

2017-12-06T19:03:51+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kreshtat E Kosovës" kënduar nga Aferdita Demaku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Aferdita Demaku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Halit Gashi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Oooo Kreshtat e Kosovës kanë marrë ngjyrë të kuqe,
krushqit e dardanit janë nis me marrë nuse,
po i'u prin përpara shqipja e Kastriotit,
Ooo lule bozhuret çelin nëpër flakë t'barotit.

Ooo Oj Kosovë e kuqe oo do ta sjellim dritën,
gryka jonë e skuqur n'gjallë Azem Galicën,
toka jonë e djegur po lahet me gjak,
Ooo ty ta falim jetën po na duket pak.

N’faqe t’historisë shkrujtë me gjak shqiptari
Letrat e Shqiponjës shkruar me ngjyrë ari
Emni UÇK-së qëndisur n’beteja
Po na prinë përpara për fitore t’reja

Na u bënë kala kullat me bedena,
prap n’kete ven po rriten Hamza e Adema,
amaneti i tyre ta fitojmë lirinë,
Ooo Me pushkë mbrojmë Kosoven,
e nderojmë Shqipninë eee.Më Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë