Më mbaj mend (për 1 muaj)


Aferdita Lala & Kastriot Kola - Pavaresia E Kosoves

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pavaresia E Kosoves".
3. Video është e këngës "Pavaresia E Kosoves", por nuk këndohet nga Aferdita Lala & Kastriot Kola.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Aferdita Lala & Kastriot Kola - Pavaresia E Kosoves  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Kastriot Kola (Milici)

18/10/2018

2018-10-18T09:02:05+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pavaresia E Kosoves" kënduar nga Aferdita Lala & Kastriot Kola.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Aferdita Lala & Kastriot Kola i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Rifat Berisha. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Oo po vjen dita qe shumë e kem pritë
T’bekoftë zoti oj Amerikë
Ka ardhë koha me shtri doren
Edhe i herë po për kosovën
Me i qu n’vend fjalt e Rugoves
Ooo t’UCK-së, Dëshmorëve t’Kosovës

Ooo amanetin e Adem Jasharit
Komandantit o Legjendarit
Për kete ditë luften e nisi
n’Llap n’Gollak Zahir Pajaziti
n’Lug t’Baranit Adrian Krasniqi
Ooo sa i top pushka o u kersiti

Ooo amanet nga Agim Ramadani
Nga Shkelzeni edhe Luani
Amanet nga Sali Qeku
Qe n’Koshare ra si orteku
E nga shqipja me dy krena
Ooo amanet nga Fehmiu dhe Xheva

Ooo t’gjith me emer o s’po i permendi
Djersë e gjak o i kanë dhanë kti veni
Bija e t’bitë po ma te mirë
Sa Dëshmor e sa Martir
Qe sa vjet kërkunë liri
Ooo t’jetojmë t’lirë në pavarsi e.

Ooo t’prehen t’qetë djemt e lirisë
Prej kohs vjeter te Dardanisë
T’falem nderit oj Tiranë
Zemra e shqipes ne ty frymon
Let buzqeshë sot Dardania
Ooo t’koftë me fat Kosovë Pavarsia.Më Shumë Këngë Nga Aferdita Lala:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet