A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aferdita Zonja

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  16
  • Origin:
  • Korçë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Aferdita Zonja is a popular singer of Easy Listening music. Që kur nisi të këndonte në aktivitetet kombëtare të këngës, shumë artistë e konsideruan zërin e saj të ngjashëm më zërin e artistes së madhe Tefta Tashko Koço. Dukej se këngët e interpretuara nga artistja e madhe, jo vetëm që i shkonin për shtat për t’i kënduar, por Afërdita Zonja do t’i interpretonte thuajse në të njëjtin nivel. Dikush do ta quante zë bilbil, të tjerë kanarina e këngës shqipe. Perveç festivaleve, ajo eshte vlerësuar me çmimin e ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Megi Zonja

(Her daughter)

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Megi Zonja

Lindita Theodhori

Myfarete Laze

Rozeta Doraci

Zeliha Sina

Jolanda Dhamo

Alida Hisku

Nertila Koka

Morena Reka

Ema Qazimi


Tags: Afërdita Zonja, Afërdita Laçi, Aferdita Laci, Aferdita Zonja

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019