Më mbaj mend (për 1 muaj)

Afërdita Zonja - Anonim I Dashurise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Sa te kam dashur Ty,
por s'mundet qe ta dish.
Ishte nje mosh' qe anonim,
i mbetesh dashuris'.

Eshte nje mosh' e till',
kue ne per her' te pare;
Se c'thurim keng'se c'thurim varg,
po per cilin vall', s'e dim'.

Te desha Ty dhe per cdo dit'
nje leter shkrova plot me mall.
Por jo asnje prej tyre,
ne duar jo Ty nuk te ra.

Ne heshtje Un'sa her' ato,
ja kam lexuar vehtes-o;
Esht'mosh' e pare e rinis',
kur ende jemi anonim ne dashuri.
_________________
Sa te kam dashur Ty etj - - - -

U ndame ne te dy,
por jeta na takoi;
Te dy sot jemi me femij,
shoke mbetem shoke, shok' te mir'.

Te desha Ty, etj...


Ky tekst u dërgua nga Spartak Tili


Nuk kemi video për këtë këngë.
Afërdita Zonja - Anonim I Dashurise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Anonim I Dashurise".
3. Video është e këngës "Anonim I Dashurise", por nuk këndohet nga Afërdita Zonja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Afërdita Zonja:


Komente 0