A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Afrim Muçiqi

Tags: Afrim Muciqi, Afrim Mucici, Afrim Muqiqi

Vendlindja: Llapashtice    Jeton dhe vepron në        Mosha: 48 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Peshqit  
Afrim Muçiqi është një këngëtar i njohur, që këndon muzikë popullore. Kengetari mirnjohur Afrim Muqiqi u lindi ne Llapashtice te Podujeves. Shkollimin fillor dhe te mesem i mbaroi ne Podujeve dhe me pas vazhdoi ne Fakultetin e SHkencave Politike ne Prishtine Nderkohe edhe muziken e kshte te trasheguar nga familja e tij Dalja e Pare ne Skene ishte rreth vitit 1984 e qe nga ajo dite nuk iu nda muzikes asnjehere. Ai ka me dhjetra albume te zhanrit Popullor Tallava te publikuara deri me tani Aktivitet e tij neper Dasma...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  77

Mos Mendo (2014)

Qorr Ilazi (2014)

Mitrovica Tok Shqiptare (2011)

Me Tranove Krejt (2010)

A Po Vjen Ne Pushim (2010)

Ne Po Ndahemi (2009)

Afrimi, Shkurtja, Shyhretja & Shaqa (2008)

Ti E Re E Un Beqar (2006)

Syte E Tu

Këngë Që Shërojnë Plagë


» Dërgo Një Këngë »


Ne Po Ndahemi
Vali
Perjete

Përkthime (1)


Afrim Muçiqi në Kartolina:

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018