A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Afrim Muciqi - Këngë Për Zahir Pajazitin


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  13

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/12/2000

2000-12-21T21:50:04

Kur n'Kosovë vllazen ra serbija
n'siklet t'madh ish kanë shqiptaria
a ka lindë Nana naj djalë?
shkaut turrin me ja nalë
kish lindë Nana nji trim llapjan
Zahir Pajazit emrin ja thonë
o betu ne flamur dhe Komb
ku te gjaj shka pe e vra skam me lanë

O ni t'ejte te Surkishi
pushka e parë qat natë krisi
pushka e parë qat natë krisi
o ish kon vra millosh nikoliqi
o n'mes ditë o n'mes ditë te qardaku
o ish kon vra ai shka bosanaci
bosanac, bosanac o shka i zi
qka u bone shpi per shpi
se kta temen sún ta jap
fort po qet o mirë mir po vret
o n'mes ditë,o n'mes ditë nShakovicë
o ish kon vra ai shkau Sveice!
na o vllazen jemi shqiptarë
me Zahirin jemi krenarë
Luftë me pushkë niher ka maru
luftë me pendë tash duhet vazhdu
ka ardhë koha e pavarsisë
ti kujtojm more vllazen
trimat e lirisë


Lyrics submited by Jeton Balaj
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019