Më mbaj mend (për 1 muaj)

Afrim Muçiqi & Ramadan Krasniqi - Dasma E Madhe Ka Fillue Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

hajde hajde hyn ne valle
moj motra e madhe
sonte e marton moj
vllaun per malle

hajde hajde hyn valle
moj motra e vogel
sille sille ate shami moj
e na kce me loder

refreni 2x

dasma e madhe na ka fillue
gjithe miqe e shok o
jan duke festue

II

hajde hajde i erdh rendi
nuses melujt ne valle
qysh ja morrem nanes
o qiken sugare

hajde hajde i erdh radha
dhendrrit me lujt ne valle
po i knojkan shoket
me qikat beqare

refreni 2x

dasma e madhe na ka fillue
gjithe miqe e shok o
jan duke festue


Ky tekst u dërgua nga Klarinetisti

Afrim Muçiqi & Ramadan Krasniqi - Dasma E Madhe Ka Fillue
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasma E Madhe Ka Fillue".
3. Video është e këngës "Dasma E Madhe Ka Fillue", por nuk këndohet nga Afrim Muçiqi & Ramadan Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:


Komente 0