Më mbaj mend (për 1 muaj)


Afrim Muçiqi - Tallava 2012

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tallava 2012".
3. Video është e këngës "Tallava 2012", por nuk këndohet nga Afrim Muçiqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Afrim Muçiqi - Tallava 2012  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

18/06/2012

2012-06-18T01:23:02+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Tallava 2012" kënduar nga Afrim Muçiqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Afrim Muçiqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Valbona Spahiu - Tallava 2012

o ngoni shok o hajde,ju more vllaznije,o ju more vllaznije
o ku ja nisa sonte,o tybe per shoqnije,aj tybe per shoqnije
o ne ket vend vazhdova, o qysh ja kem zanat,o qysh ja kem adete
o bashk me Nexhin hajde,o tybe dojm me kall,aj tybe me djege
o ku vazhdova sonte,per prishtinajlie o hajt ferizajlite
o kadal dal iknova,o kto lipjanalie,o tybe ne ket vene
o per xhakov jaman aman,qysh ja kem zanat,o qysh ja kem adet,e knova pejen
o dot vazhdojna pak,o per shkupjanalie,o per shkupjanalie
o per tetov o hajde,o per gostivarlite,o hajt gostivarlite
o kumanoven,e knoj ne ket vene,e knoj ne ket vene
o per kerqov o hajde,qysh ja kem zanate,o qysh ja kem adete
o pak uktheva,o tybe per shoqnije,o tan me ren mej knue
o knova Nedin hajde,qatje ngjermanije,o qatje ngjermanije
o podujeven Sabri,o tash o veq per tye,o tash o veq per tye
o ngoni shok o hajde,ju mos boni seri,o ju mos boni seri
o bashk me Nexhin hajde,tybe do ta kalli,tybe do ta djegi

o tash u ktheva,o pak nzvicer te shkrete,pak nzvicer te shkrete
kadal dal vazhdojna diskotek boleros,????
o ku vazhdova,o tash o per sionin,o tallava me knue
o per makumbo hajde o hajt du me vazhdue hajt du me vazhdue
o ngjermani,npak koh na dot shkojna, o npak koh na do shkojna
o ngoldentime o hajde tybe na dot knojna,tybe na dot knojna
o kadal dale, o diskotek bleronin qatje n1000 here, oh jo nuk e harrova
o tan me ren o hajde,sonte ku iknova, sonte ku i knova
o dot vazhdojna pak me kajde defit,o pak me kajde defit
edhe ku iknova,sonte me vullnete,qysh ja kem zanat,aj tja kem adete
edhe kadal dal o,sonte po vazhdova,edhe tan me ren o hajde tybe ku iknova,o tybe ku iknova
ne ket vend vazhdojna,tybe nkajde defit,tybe nkajde defit
o tan me ren Bujar,o sonte ti kam knue,sonte ti kam knue
o hajde Nexhi,hajt me nigasello,o hajt me perfundue,e hajt me perfundue

Aferdita Elshani - Tallava 2012

Ngoni shokk o ju more vllazni
E kadal dal o te vazhdoj histori
O du me knu Prishtinen
O tybe me vullnete
O per Gjilan,o koka shkru me djeg
O du me ja knu Lorisin
haj bre babes vet
O ma paq Florim o
O qat djal me shnet
O per Gjilan amann
O kena me djege aaaaa
O kena me djeg

O tash vazhdova veq javash javash ee
veq javash javash
Turbo tallava ne Prizren me kall
A ne Prizren me kall
O do ta knoj Vushtrien o bre me vullnete
Per Lipjan a koka shkru me djege oj non
Koka shkru me djeg
O du me knu Vitien me Ferizjali ee
Aa me Ferizajlie
O pasha syt e ballit knoj per Tetovalie
Per Tetovalie

O du me knu Istogun me Pejanali ee
Nuk harrova nan per Gjakovali ee
O per Gjakovalie
Kumanoven qe e kem per qef
O Gostivarin shok me kall e me djeg
Iv me kall e me djeg ee
Nshoni defat
Defat me gjam pare
Per suharek kshtu dina me kall e
A kshtu dina me kall ee
O Rahovecin tybe me vazhdu e
Malisheven kurr se kam harru e
Jo se kam harru ee
O dy tri fajl o shok
Pak per gurbetgjije
O sa shum nona mi ka lan ne vetmie e
O ju ka marr bre djem gurbeti i zi e
A gurbeti i zii e
O do ne Zvicerr,do ne Gjermanie
O ne Belgjik bre shok
Besa ne Suedi ee
O kan met t'shkretat valla vet ne shpi ee
O valla vet ne shpi ee
O mos ki dert bre nan hiq mos ki merize
A hiq mos ki merzie
O po vjen vera djemt i ki ne shpi ee
O kan me ar oj non me kerr tipav te ri ee
Kerra te tipav te rij ee
Do me BMW do me Audi ee
A do me Audi ee
O mos ta pafsha non o kurr bre lotin ne sy e
A kurr bre lotin ne sy
Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet