Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Afrim Muciqi - Boll E Mire  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Qorr Ilazi"

Komente

Asnjë Koment

26/04/2014

2014-04-26T19:11:03+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Boll E Mire" kënduar nga Afrim Muciqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Rifat Berisha - Boll E Mire

O boll e mir po del te lama
sytë e zezë o vetllat e gjana
per me t'pa boll fort po m'kana
o bukuri n'ty marak u bana

o hajt bre djal qka je ka m'thu e
s'ishe kan o jaran o per mu e
dje kem nejt sot ke kallzu
o kam desht qik per met lavdu e

o kam desht qik per met kallzu e
zanin pesh mori me ta qu e
me ta qu o zanin peshë
o se s'tka kush per jaranesh e

o jo s'tka kush per jaranesh e
gojen e vogel o dhamt e shpesh e
gushen bardh o ma bardh se bora
flokt e lshume o fjolla fjolla
oo m'dolen ment qiko po s'te mora

Dritëro Shaqiri - Boll E Mire


(2x)
me shoqri qu bana hor pse kaq shum me ka zan sevdaja nuk pom shtin ni her ne dor ja din kush osht fukaraja

ref:
boll e mir pak mendje leht per kon sonte lun qyqek gjithe e din se jam gjeloz me ke djeg e me ke sos

(2x)
flokt e gjata permbi supe ta kan shtu moj bukurin tani mbrrin kurban tupanat me ma fal moj dashurin

ref:
boll e mir pak mendje leht per kon sonte lun qyqek gjithe e din se jam gjeloz me ke djeg e me ke sos
Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet