Më mbaj mend (për 1 muaj)


Afrim Muçiqi - Djemt E Shqipes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Djemt E Shqipes".
3. Video është e këngës "Djemt E Shqipes", por nuk këndohet nga Afrim Muçiqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Afrim Muçiqi - Djemt E Shqipes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

10/12/2019

2019-12-10T18:02:26+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Djemt E Shqipes" kënduar nga Afrim Muçiqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Jeton Fetiu & Kastriot Seferi - Djemt E Shqipes

Djemtë e shqipes ju a po m'digjoni
ju thrret nana me gjysem zani
Lot e nanes o mos t'ja shtojmë e
për pajtim durtë t'i shtërngojmë ee
Katolik edhe musliman e
ohooo jemi vllazen o e kem ni nanë ee.

Jo gjakmarrje o mosni vllazen
njani tjetrit t'i shkojmë në darsem
T'a pushtoj buzqeshja lotin
se na kshtu oh jemi me Zotin
Hapni zemrat burrat e dheut e
ohooo ja majmë fjalen o te Skënderbeut ee.

Porosi e Kastriotit
se na zot kshtu i dalim kombit
Sikur qanë fmija per nanen
qanë Prishtina oo per Tiranen
Qon mesazh edhe Qameria
ohooo unitet sot le t'ket Shqipnia.

Qon mesazh Shkupi e Ulqini
forca jonë osht vet bashkimi
Jemi t'bijtë ee nanes shqipe
t'a bashkojmë Shqipninë etnike
Jemi t'bijtë e nanes shqipe
Ohooo t'a bashkojmë 'po Shqipninë etnike.

Sejdi Gashi & Ruzhdi Gashi - Djemt E Shqipes

I
Djemt e shqipes a pom degjoni ju thrret nona me gjysem zoniii
Plakeen Nans (Nanes)ohh mos t'ja shtojmee per pajtim duart ti shterngojmeee
Katolik e Mysliman eeee oooooooooo jemi Vllazen e kem nji nanneeee

II
Jo Gjakmarrje pash zotin vllazen njonit tjetrit ti shkojm ne darseeeem
Ta pushtojj buzqeshja Lotiin se na kshtu jena me Zotiin
Anii zemra burrat e dheutee ooooooooo ja ngojm fjalen e SkenderBeuteeeeee

III
Poroosin e Kastriotitt se kshtu i dalim zot sot ne koombiiit
Sikur qaan fmija per naneee qan Prishtina more per Tiraneee
Qon Mesazh edhe Qameriaaa ooooooooooo unitet ah te ket Shqipriaaaa

IV
Poorositt Shkupi e Ulqini forca jon osht veq bashkimi
Jemi t'bijt e nanen shqipe ta bashkojm oh Shqipnin Etnike
Jemi t'bijt e nanes shqipee oooooo ta bashkojm at shqipnin etniiiikeeee
Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë