Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Aga B - Intro  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

31/01/2010

2010-01-31T02:27:22+00:00Me 19nentor 96- e vjeter
lindi Aga b-ija`ja se kush menove tjeter
Prej spitalit t`gilanit n`drejtim t`lugines
po vjen dikush me vler ma shum se lule e kokaines
u rrita n`att sllakovc me tmira e me shnet
gjyshi na la kur i pata mushh 6 vjet
m`kujtohet kur rrisha gjith tu e prit prej shkolles
kur i thojsha qe sot a m`qon te guri i bolles
mramje n`biliardo e n`mengjest te vneshti
me lot e me mburrje po del edhe rreshti
e dini qka po foli mir e di qka po thom
sot e 1000 vjet mburrna djali i kujna jom
gjithmon si mbret e n`pushime 3 her n`vjet
fotografija e jon n`kujtim n`tatuazh me mbet
Dhembje pa sherim thell n`zemer o malli
kisha dasht veq me t`thon se n`rrug tonde o djali


Ky tekst u dërgua nga Aga B
Më Shumë Këngë Nga Aga B:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet