Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  4
 • Vendlindja:
 • Siqeve 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 63 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Agim Desku është një poet i njohur. Agim Desku lindi në 25 gusht 1957 në një qytet të vogël Siqeve, rajoni i Kline City, Kosovë. Mbaroi klasën e parë të shkollës fillore në Tice, rajoni i qytetit Skenderaj në Kosovë. Vazhdoi arsimin fillor dhe të mesëm në shkollën Ujmire. U diplomua në Shkollën e Mesme Luigj Gurakuqi në Kline, Kosovë. Vazhdoi studimet dhe fitoi gradën e tij të Asociuar në Artin e Gjuhës në Kolegjin e Asociuar të Pedagogjisë në qytetin e Gjakove, Kosovë. Ai është Më...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Avdush Canaj

Tyran Prizren Spahiu

Pal Sokoli

Mehmet Bislimi

Abdullah Konoshevci

Mustafe Ismaili

Musa Jupolli

Liri Loshi

Xhenc Bezhi

Shaban Cakolli

Tags: Agim Desku


Komente mbi këtë artist