Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Dashurie

Lajthitje Poetike

Nëse një femër mrekullohet
Vetëm nga vargu im i thjeshtë
Unë jam Romeo që dashurohem
Sapo të bëhet ajo Xhulietë!....

Sepse e di se çfarë është endrra
Dhe dashurinë unë e kuptoj!
sa fantastike që ësht' femra
E di veç ZOTI që e krijoi!

Unë mirë e di çfarë do një grua!
Një fjal të ngrohtë dhe çiltërsi.
Brenda në shishe më futi mua!
Se isha Djalli në Dashuri!.....

- poezi nga Agim Doçi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  29

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet