Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agim Gerguri

Agim Gerguri
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 57 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 7 Qershor 1964
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  56

Agim Gerguri është këngëtar i njohur. Ka kryer shkollen fillore, te mesmen dhe akademine e arteve drejtimi pikture ne Prishtine. Formoi grupin Fisniket ne vitin 1979, zyrtarisht ne fillim te vitit 1980. Kenget e para i incizuan ne Radio Prishtine ne vitin 1982, te cilat ishin: "Teuta", "Druri i takimit" dhe "Bukuria".

Më datë 21 Tetor 2011, Eli Malaj & Agim Gerguri publikojnë videoklipin "Zemra Nuk Pret". Teksti u shkrua nga Arsim Bunjaku.

Më datë 3 Shtator 2016, Hekuran Krasniqi publikojnë videoklipin "Ajo Me Mbyti", në bashkëpunim me Agim Gerguri & Fisniket.

Më datë 18 Maj 2017, Hekuran Krasniqi publikojnë videoklipin "Kenga Ime", në bashkëpunim me Agim Gerguri & Fisniket.

Më datë 24 Gusht 2018, Hekurani publikon videoklipin "Shqiptare", në bashkëpunim me Agimi & Fisnikët. Muzika e këngës u punua nga Hekuran Krasniqi, teksti u shkrua nga Agim Gerguri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Hekuran Krasniqi.

Më datë 31 Tetor 2018, Agim Gerguri & Mimoza Nelaj publikojnë videoklipin "Nostalgji".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Anushii  

Komente

Asnjë Koment

Anëtar i grupit

Fisnikët


Komente 0