Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agim Krajka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  22
 • Vendlindja:
 • Kavajë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 83 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Agim Krajka është një autor këngësh shumë i njohur. Agim Krajka lindi në një familje me origjinë dibrane. Babai i tij ishte i apasionuar pas muzikës, dhe si amator luante në disa instrumente muzikore si violinë, mandolinë, fizarmonikë. Dashuria dhe pasioni për muzikën tek Agimi lindën që në fëmijëri, të cilën ia ushqeu edhe vetë babai i tij. Fizarmonika u bë shkak që vajti në Shtëpinë e Pionerit ku filloi të merrej seriozisht me të. Në vitin 1963 Agimi fillon studimet për teori e kompozicion. Degë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Aleksandër Peci

Shpëtim Saraçi

Alfred Sula

Limoz Dizdari

Olti Curri

Osman Mula

Alfred Kaçinari

Pandi Laço

Alban Furtuna

Pjetër Gaci

Tags: Agim Krajka


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet