A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Agim Poshka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Struge 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Agim Poshka është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Fillon shkollën fillore si gjashtë vjeçar në Strugë, paralelisht me shkollën fillore fillon stërvitjet në klubin e notimit "STRUGA " si i vetmi notues shqiptar në të gjithë kampionatin e notimit në Maqedoni. Pas gjashtë vjet stërvitjeje, në bibliotekën e tij ndodhen një sër diplomash dhe mirënjohjesh nga federatat e notimit në Maqedoni dhe Jugosllavi. Në klasën e pestë fillore fillon të luajë në mandolinë në orkestrën e shkollës. Vazhdon shkollim...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Meditim (2003)

Kjo Toke (2002)

Kërkoj...


» Dërgo Një Këngë »

Kujt I Them Te Dua
Dita Ime Do Te Vij
Po Te Boj Rixha
Bardh E Zi
Ne Rrugen Tone
Anti Tallava
Une Do Vij


Artistë Të Ngjashëm:

Tefik Islami

Zena Aliu

Mustafa Ymeri

Evzi Kaja (Xiu)

Gadaf Elmazi (Dafi)

Blerim Lutfiu (Beli)

Adnan Daci

Aziz Murati

Memi

Skifter Etemi


Tags: Agim Poshka

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019