Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Pogradec 
  • Mosha:
  • 86 Vjeç
BIOGRAFIA: Agim Shehu është një autor këngësh dhe shkrimtar i njohur. Ai është shkrimtar, studiues i gjuhës dhe letërsisë. Lindi në Progonati të Kurveleshit më 1934. Studioi Gjuhë dhe Letërsi në Universitetin e Tiranës. Tituj të veprave janë: Horizonti i kaltërt (1959), Vite pa thinja (1970), Fjalë nga zemra (1977), Gurra e fjalës (1980), Zëri i gjakut (1984), Poezi (1986), Ujvarat e diellit (1988)....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Filip Shiroka

Ahmet Kolgjini

Jorgo Bllaci

Mihal Gjergji

Teodor Keko

Arshi Pipa

Hafiz Ali Korça

Fatmir Terziu

Koçi Petriti

Betim Muço

Tags: Agim Shehu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet