Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agim Shehu
  • Vendlindja:
  • Pogradec 
  • Mosha:
  • 87 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Agim Shehu është autor këngësh dhe shkrimtar i njohur. Ai është shkrimtar, studiues i gjuhës dhe letërsisë. Lindi në Progonati të Kurveleshit më 1934. Studioi Gjuhë dhe Letërsi në Universitetin e Tiranës.

Tituj të veprave janë: Horizonti i kaltërt (1959), Vite pa thinja (1970), Fjalë nga zemra (1977),
Gurra e fjalës (1980), Zëri i gjakut (1984), Poezi (1986), Ujvarat e diellit (1988).

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist