Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agron Berisha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24
(1955-2002)  
  • Vendlindja:
  • Shkup 
BIOGRAFIA: Agron Berisha është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Babai i tij, Zijai, aktori i njohur teatral i cili më vonë u bë edhe drejtor i teatrit, zgjoi interes tek Agroni që nga fëmijëria, i cili së bashku me motrën e tij morën pjesë në shumë drama (radio drama), pika teatrale dhe shumë prezantime të tjera. Në shtëpinë e Agronit mbretëronte një atmosferë teatrale ku u dëgjoheshin vargjet e recituara, tingujt e muzikës instrumentale të kitarës dhe të pianos. Qysh në fëmijëri të hershme tek Agroni u shpre...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I ati i

Erzana Berishës

Bashkëshorti i

Naxhije Berishës

I ati i

Lindon Berishës

Komente

1 🔥Agron (1985)

★★★★★

Moj Laroke

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (2)

4
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Guri Rrokaj

David Tukiçi

Xhevat Kelmendi

Milaim Mezini

Shkëlqim Beshiri

Zeqe Kuqi

Kasem Hallulli

Latif Koci

Zejnullah Bajrami

Qazim Beka

Tags: Agron Berisha


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet