Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agron Berisha - Ëndërr Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  58Sonte Ne Natë të errët të kujtoj
i trazoj endrrat, e ktij qyteti
te qytetit ku jetoj
a m'beson
unë i thërras, n'argëtim

Enderr, o Enderr
dëshiren ti çoj asaj
dhe thuaji, më të dashurës
se unë një ditë do të kthehem në atdhe

Sonte Ne Natë të errët të kujtoj
i trazoj endrrat, e ktij qyteti
te qytetit ku jetoj
a m'beson
unë i thërras, n'argëtim

Ndonëse Jam i ndjerë, i vetmuar
ne atdhe kam deshirë, për të takuar
a m'beson, a m'beson
Une Te Therras, n'argetim

Enderr, o Enderr
dëshiren ti çoj asaj
dhe thuaji, më të dashurës
se unë një ditë do të kthehem në atdhe

Enderr, o Enderr
dëshiren, ti çoj asaj
dhe thuaji, më të dashurës
se unë një ditë do të kthehem në atdhe

Se une nje dite do te kthehem ne atdhe...


Ky tekst u dërgua nga Lorikz


Akordet:

Sonte ne nate te erret, te kujtoj, Am Am G G (capo 5)
i trazoj endrrat, te ketij qyteti, G G G C
te qytetit kulm, a m'beson, C G G Am
une i therras, n'argetim. Am G G Am

Rx2: Enderr, o enderr, Am Am G G
deshiren, ti coja asaj, Am Am C G
dhe thuaj, me te dashures, Am Am Dm Dm
se une nje dite do te kthehem ne atdhe. F F G Am

Agron Berisha - Ëndërr
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ëndërr".
3. Video është e këngës "Ëndërr", por nuk këndohet nga Agron Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Agron Berisha:


Komente 0