Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agron Kalisi - Po Te Pres Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Nëse ka diçka
më të mirë se heshtja
është një fjalë e jotja
që më vlenë sa krejt jeta

Jeta jonë si det
fundi nuk i shihet
era s'frynë gjithmonë
siç duan anijet

ref.
Po të pres çdo ditë
po të pres çdo natë
nëse kurrë nuk vjen
do të dua prapë (x2)

Me dorë mund të preken
por nuk kapen valet
ti nuk je më këtu
kanë mbetur veç fjalët

Jeta jonë si det
fundi nuk i shihet
era s'fryn gjithmonë
siç duan anijet

ref.
Po të pres çdo ditë
po të pres çdo natë
nëse kurrë nuk vjen
do të dua prapë (x2)


Ky tekst u dërgua nga Liridona   LindDAgron Kalisi
Publikimi: 01/11/2006
Festivali: Nota Fest 2006
Teksti: Fatmir Muja
Muzikë & Orkestrimi: Dimitar Dimovski-Mite


Agron Kalisi - Po Te Pres
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Po Te Pres".
3. Video është e këngës "Po Te Pres", por nuk këndohet nga Agron Kalisi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0