Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ahmet Kolgjini

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  11
(1939-1999)  
  • Vendlindja:
  • Kukes 
BIOGRAFIA: Ahmet Kolgjini është një shkrimtar i njohur. “Prap Dhimbje” e Ahmet Kolgjinit, nxjerrë nga vellimi “Poezi”, botim i vitit 1999 nga shtëpia botuese “KOHA”. Mbi këte cikël poetik, autori, Ahmet Kolgjini, shkruen: “Asgja në këtë cikël nuk asht e trillueme. Asgja nuk asht sendërgjim i fantazisë për të krijue efekte pikante dhe fiktive me tërheqë lexuesin. Të gjitha janë realitete. Të gjitha janë përjetime. ‘I vdekuni nuk ka miq’ thotë një fjalë e urtë. E vërteta ka. Ka pasë dhe ka me pasë gjit...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Vasil Tabaku

Tasim Gjokutaj

Xhevahir Cirongu

Filip Shiroka

Fatmir Terziu

Jorgo Telo

Arshi Pipa

Ndoc Papleka

Kasem Trebeshina

Betim Muço

Tags: Ahmet Kolgjini


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet