A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aida Baraku

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  36
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 50
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Aida Baraku is a popular singer and songwriter of Pop music. Aida Baraku është një këngëtare dhe gazetare nga Kosova. Shihet si një ndër femrat më të guximshme dhe zgjuara në Kosovë. Më shumë sukses ka pasur si kompozitore. Këngët që ajo ka kompozuar së bashku me bashkëshortin e saj, Armend Rexhepagiqi, për Tunën, Jehona Sopin dhe shumë këngëtare të tjera, kanë arritur me dhjetëra herë majat e toplistave shqiptare. Aida Baraku si gazetare kulture ka shkruar mes tjerash për gazetat "Zëri" dhe "Koha ditore"....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Armend Rexhepagiqi

(Her husband)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Rovena Dilo

Manjola Nallbani

Shpresa Morina

Emine Toska

Fikrije Lushaku

Miranda Hashani

Miradije Aliu

Antigona Sejdiu

Sadete Shkodra

Ganimete Jashanica


Tags: Aida Baraku

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019