Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aida Cara - Kurbetciu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Po na ndan kjo jet e shkret
ky i shkret mërgim.
Vitet ikin varg e varg
e nuk kan mbarim.

Ti më the se do të vish
por as s'po vjen
ma thuj zemër sa do rrish
se jam bo verem.

ref...
E kurbetgji o kurbetgji
kur do kthehesh në shtëpi
Ikin vitet nji nga nji
q'paska qen ky fat i zi.ref...

Si do t'shkoj kjo puna jon
nuk e di as vet.
Mu beqare pom shkon jeta
për at shkret kurbet.

Zemrën ma ke përvëlu
nuk e du kët jet.
Po ta dish se sa të du
nuk rri ma n'kurbet

ref...
E kurbetgji o kurbetgji
kur do kthehesh në shtëpi
Ikin vitet nji nga nji
q'paska qen ky fat i zi.ref...


Ky tekst u dërgua nga Fahri RexhepiAida Cara
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2010


Aida Cara - Kurbetciu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kurbetciu".
3. Video është e këngës "Kurbetciu", por nuk këndohet nga Aida Cara.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aida Cara:


Komente 0