AK
AK

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Emri i vërtetë:
  • Ermal Gjici
  • Vendlindja:
  • Kukës
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 9 Korrik 1984
  • Horoskopi:
  • ♋ GaforrjaBiografia

BIOGRAFIA: AK është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i vertete eshte Ermal Gjici dhe eshte pjese e grupit OTR. Në Prill 2006, AK merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Shanse Skane", në bashkëpunim me JR & Renegade. Më datë 7 Prill 2018, AK publikon videoklipin "Prej Funit", në bashkëpunim me Flipp & Slitta. Më datë 9 Korrik 2018, AK, Flipp & Slitta publikojnë videoklipin "Trappin’". Më datë 26 Tetor 2018, Slitta, Flipp & AK publikojnë videoklipin "One Time". Më datë 18 Janar 2019,...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 1