A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Akordet E Kosoves

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Akordet E Kosoves është një festival muzikor e njohur. 'Akordet e Kosovës (1669–1995) was and remains one of the most popular festivals Kosovo, even though the last one was held almost two decades ago. The festival was held in different cities of Kosovo throughout the years and the director of the festival was Kristë Lekaj(composer). Based on the genres the festival was divided in three nights: Nata e Muzikës për Femije (Children's Music) Nata e Muzikes Popullore (Folk Music) Nata e Muzikës Zbav...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Prizreni Music Fest

Zambaku I Prizrenit

Flaka E Janarit

Kosova Fest

Polifest

Videofesti

Çelësi Muzikor

Zhurma Show

Festivale Për Fëmijë

Shkodra Fest


Tags: Akordet E Kosoves

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019