Akordet E Kosoves
Akordet E Kosoves

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • KosovëBiografia

BIOGRAFIA: Akordet E Kosoves është një festival muzikor e njohur. Festivali më i madh, dhe më i vjetër muzikor i Kosovës, ka vite qe është shuar duke lënë pas vete 30 vjet histori e kujtime qe na bëjnë ta quajmë festival i dhëmbjës krenare. "Akordet e Kosoves" dikur ishte festivali më i madh shqiptar në Ballkan. Ju, sigurisht do të ngritni pikëpytje në këtë vlerësim. Nuk ka dyshim qe Festivali i Tiranës (Këngës në Radiotelevizion) ishte më cilësor, mirëpo më shikueshmërinë, popullaritetin dhe jehonën qe kishin ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 2